7 nejčastějších důvodů, proč vás bolí záda a jejich řešení

Bolavá záda jsou problém, který se mezi lidmi vyskytuje stále častěji. Smutné je, že často s ním mívají problémy i lidé v mladém věku. Důvodů může být samozřejmě několik. Od zranění a vrozených nemocí až po největší problém dnešní doby – příliš dlouhé sezení za počítačem a málo pohybu.

Přečíst článek

9 cviků, které vám pomohou zbavit se bolesti zad

Bolest zad je problém, který trápí velkou část populace. Při boji s ní je důležité držet se několika zásad. Uveďme například správné držení těla, správné sezení, nebo dostatek pohybu. Nejdůležitější je ale pravidelné cvičení. V dnešním článku vám přinášíme 9 skvělých cviků, které vám mohou pomoci zbavit se bolesti zad.

Přečíst článek

Kulatá záda a hrbení se: Proč nás trápí a jak jej léčit?

Kulatá záda jsou onemocněním, které je mezi lidmi velmi rozšířené. Odborně se nazývá hrudní kyfóza, i když toto pojmenování není zvolené úplně nejšťastněji. Samotný pojem kyfóza označuje i přirozené zakřivení páteře, které patří ke zdravým zádům a zdravému držení těla. Mírně zakřivená záda pomáhají tlumit nárazy působící na tělo člověka. Problém označovaný jako kulatá záda vzniká, když jsou … Číst více Kulatá záda a hrbení se: Proč nás trápí a jak jej léčit?

Přečíst článek