Všeobecné informace o pomůcce

Nehrb se! ® je kompenzační pomůcka, která předchází nesprávnému držení těla, korekci a léčbě nesprávného držení těla také působí proti bolesti a poruchám zádového svalstva.

Pomůcka Nehrb se! ® je Evropský výrobek.

Firma, která pomůcku vyrábí, má všechna povolení na výrobu, prodej a opravy ortopedických a protetických výrobků.

Tato kompenzační pomůcka je určena pro širokou veřejnost a pro všechny věkové kategorie za účelem prevence a léčby s cílem co nejvíce maximalizovat účinky s nejjednodušší dostupností pro každého. Šetříme Váš čas, který byste strávili čekáním na předpis.

Aplikace na tělo, má zjednodušený, nekomplikovaný systém, může se aplikovat na oblečení za pár vteřin. Pomáhá korigovat deformity i ve vysokém věku, vhodná od 5 let až po seniory. Při jiném typu pomůcky jsou možné kontraindikace – jako např. znemožnění fyziologického rozvoje plic s následným nedostatečným okysličováním. Tato pomůcka je pouze na předpis.

Jedná se o speciální gumu, která je vyrobena vysoce kvalitně, je protkávaná tak, aby se minimalizovaly reklamace zákazníků.

Pomůcka Nehrb se! ® je určena všem věkovým kategoriím, – od nejmenších dětí až po seniory. Pro mladé lidi a pracující jako prevence nesprávného držení těla, pro starší proti bolesti zad.

Technické informace o pomůcce

Pokud je pomůcka Nehrb se! ® používána pouze pro účely, pro které byla vyrobena, správně se s ní manipuluje nemůže se roztáhnout. Byla testována na nadměrné zatěžování. Firma Dr. Straightenup s.r.o. na tento výrobek dává 2 roky záruku.

Pomůcku lze vyprat běžnými pracími prostředky bez aviváže při teplotě 30 ° C. Nesušit na radiátoru! Neždímat!

Pomůcka je univerzální pro všechny, bez ohledu na pohlaví.

Pomůcka se vyrábí v šesti konfekčních velikostech – XS, S, M, L, XL a XXL, přičemž rozhodujícím faktorem pro výběr velikosti je obvod hrudníku v centimetrech podle následující tabulky:
 
XS – 55 – 65 cm
 
S – 66 – 75 cm
 
M – 76 – 85 cm
 
L – 86 -100 cm
 
XL – 101 – 115 cm
 
XXL 116 cm a více.

Odměříme hrudník těsně pod pažemi (u žen nad prsy).

Musíte mít pocit příjemného tahu dozadu a musíte cítit, že se Vám ramena vytáčejí nazad, lopatky „jdou“ k sobě (překřížení vzadu má být mezi lopatkami), hruď se narovnává, při pravidelném nošení dochází k stahování břišních svalů. Nesmí řezat pod pažemi, v opačném případě jste si koupili malé číslo. Musíte koupit o číslo větší.

Informace o způsobu aplikace pomůcky

Nehrb se! ® funguje na základě mechanického zatížení zádového svalstva. Pod kůží jsou mechanoreceptory kůže, které po nasazení vysílají signály do kloubů a tělo si následně zapamatuje tuto informaci v kloubech a vzniká (cca po půl roce) pozitivní návyk. Po půlroce si lidé při správném nošení vyléčili i skoliózu.

Pomůcka Nehrb se! ® se aplikuje 3 až 4 krát denně, v intervalech po 20 až 30 minutách, minimálně však 2 krát za den. Pomůcku nelze nosit celý den! Nedoporučuje se překročení této časové hranice z důvodu nadměrného zatížení svalstva. V případě překročení doby aplikace můžete druhý den cítit svalovice. V případě, že člověk nedodržuje časový limit, může na sobě sledovat aplikaci Nehrb se! ® tím, že si na sobě nechá výrobek až po dokud neucítíte bolest, ale během bolesti ne, aby nevznikly nežádoucí účinky: ochabnutí svalstva, svalovice.

Pomůcku Nehrb se! ® se doporučuje aplikovat v čase jakékoliv pohodové činosti v relativním klidu – při procházce, sezení před televizí, odpočívání, čtení, venčení psa a pod. činnostech. Obzvláště se doporučuje pomůcka lidem, kteří vykonávají dlouhodobě tzv, sedavé zaměstnání, spojené s jistým stupněm strnulého sezení, spojeného často s bolestí zad, např. dlouhé sezení u počítače, pokladně, šicím stroji, za volantem motorového vozidla apod. nebo při dlouhodobém strnulém stání na jednom místě během pracovního výkonu, spojeného také často s bolestí zad – např. kadeřnice, pracovníci SBS a pod.

Pomůcku Nehrb se! ® se nedoporučuje aplikovat v době výrazné fyzické činnosti (např. Rytí zahrady, betonování, mytí oken apod.) A v čase sportovní činnosti (běh, lyžování, plavání, fotbal apod.). Nedoporučuje se během spánku.

Pomůcku Nehrb se! ® je vhodné nosit např. na tričku, halence, košili a podobných tenčích materiálech. Pomůcku není vhodné nosit na svetrech, bundách apod. hrubších materiálech. Komu to nevadí, může nosit pomůcku i na holém těle – s tím je však spojena nutnost častějšího praní pomůcky (pot). V práci lze nosit pomůcku pod sakem, svetrem, bundou apod. aniž by si to vůbec někdo všiml. To je velká výhoda pomůcky ve srovnání s jiným systémem.

Žádné obavy. Jednou rukou mírně vyšponoval gumu na zmačkaném místě a prsty druhé ruky pokrčené místo vyšponované gumy opakovaným pohybem prstů po každé aplikaci vyrovnáme.

Aplikace pomůcky Nehrb se! ® nevylučuje zpevňování svalstva, hlavně páteře, jiným nezávislým způsobem individuálního cvičení, např. plavání, pilates, škola zad a jiné.