Všeobecné informace o pomůcce

Co je pomůcka Nehrb se! ®?

Nehrb se! ® je kompenzační pomůcka, která předchází nesprávnému držení těla, korekci a léčbě nesprávného držení těla také působí proti bolesti a poruchám zádového svalstva.

Kdo je výrobcem pomůcky Nehrb se! ®?

Pomůcka Nehrb se! ® je Evropský výrobek.

Má pomůcka Nehrb se! ® certifikát?

Firma, která pomůcku vyrábí, má všechna povolení na výrobu, prodej a opravy ortopedických a protetických výrobků.

Proč není pomůcka Nehrb se! ® na předpis?

Tato kompenzační pomůcka je určena pro širokou veřejnost a pro všechny věkové kategorie za účelem prevence a léčby s cílem co nejvíce maximalizovat účinky s nejjednodušší dostupností pro každého. Šetříme Váš čas, který byste strávili čekáním na předpis.

Jaké má výhody pomůcky Nehrb se! ® oproti konkurenci?

Aplikace na tělo, má zjednodušený, nekomplikovaný systém, může se aplikovat na oblečení za pár vteřin. Pomáhá korigovat deformity i ve vysokém věku, vhodná od 5 let až po seniory. Při jiném typu pomůcky jsou možné kontraindikace – jako např. znemožnění fyziologického rozvoje plic s následným nedostatečným okysličováním. Tato pomůcka je pouze na předpis.

Proč je pomůcka Nehrb se! ® dražší než jiné pomůcky na trhu?

Jedná se o speciální gumu, která je vyrobena vysoce kvalitně, je protkávaná tak, aby se minimalizovaly reklamace zákazníků.

Pro koho je určena pomůcka Nehrb se! ®

Pomůcka Nehrb se! ® je určena všem věkovým kategoriím, – od nejmenších dětí až po seniory. Pro mladé lidi a pracující jako prevence nesprávného držení těla, pro starší proti bolesti zad.

Technické informace o pomůcce

Roztáhne se časem pomůcka Nehrb se! ®?

Pokud je pomůcka Nehrb se! ® používána pouze pro účely, pro které byla vyrobena, správně se s ní manipuluje nemůže se roztáhnout. Byla testována na nadměrné zatěžování. Firma Dr. Straightenup s.r.o. na tento výrobek dává 2 roky záruku.

Jakým způsobem je možné čistit a sušit pomůcku Nehrb se! ®?

Pomůcku lze vyprat běžnými pracími prostředky bez aviváže při teplotě 30 ° C. Nesušit na radiátoru! Neždímat!

Je pomůcka Nehrb se! ® univerzální pro všechny věkové kategorie?

Pomůcka je univerzální pro všechny, bez ohledu na pohlaví.

Má pomůcka Nehrb se! ® více velikostí?
Pomůcka se vyrábí v šesti konfekčních velikostech – XS, S, M, L, XL a XXL, přičemž rozhodujícím faktorem pro výběr velikosti je obvod hrudníku v centimetrech podle následující tabulky:
 
XS – 55 – 65 cm
 
S – 66 – 75 cm
 
M – 76 – 85 cm
 
L – 86 -100 cm
 
XL – 101 – 115 cm
 
XXL 116 cm a více.
Jak správně změřit obvod hrudníku?

Odměříme hrudník těsně pod pažemi (u žen nad prsy).

Jaký má být správný pocit po nasazení pomůcky Nehrb se! ®?

Musíte mít pocit příjemného tahu dozadu a musíte cítit, že se Vám ramena vytáčejí nazad, lopatky „jdou“ k sobě (překřížení vzadu má být mezi lopatkami), hruď se narovnává, při pravidelném nošení dochází k stahování břišních svalů. Nesmí řezat pod pažemi, v opačném případě jste si koupili malé číslo. Musíte koupit o číslo větší.

Informace o způsobu aplikace pomůcky

Jak funguje pomůcka Nehrb se! ®?

Nehrb se! ® funguje na základě mechanického zatížení zádového svalstva. Pod kůží jsou mechanoreceptory kůže, které po nasazení vysílají signály do kloubů a tělo si následně zapamatuje tuto informaci v kloubech a vzniká (cca po půl roce) pozitivní návyk. Po půlroce si lidé při správném nošení vyléčili i skoliózu.

Jak se aplikuje pomůcka Nehrb se! ®?

Pomůcka Nehrb se! ® se aplikuje 3 až 4 krát denně, v intervalech po 20 až 30 minutách, minimálně však 2 krát za den. Pomůcku nelze nosit celý den! Nedoporučuje se překročení této časové hranice z důvodu nadměrného zatížení svalstva. V případě překročení doby aplikace můžete druhý den cítit svalovice. V případě, že člověk nedodržuje časový limit, může na sobě sledovat aplikaci Nehrb se! ® tím, že si na sobě nechá výrobek až po dokud neucítíte bolest, ale během bolesti ne, aby nevznikly nežádoucí účinky: ochabnutí svalstva, svalovice.

Kdy se doporučuje aplikovat pomůcka Nehrb se! ®?

Pomůcku Nehrb se! ® se doporučuje aplikovat v čase jakékoliv pohodové činosti v relativním klidu – při procházce, sezení před televizí, odpočívání, čtení, venčení psa a pod. činnostech. Obzvláště se doporučuje pomůcka lidem, kteří vykonávají dlouhodobě tzv, sedavé zaměstnání, spojené s jistým stupněm strnulého sezení, spojeného často s bolestí zad, např. dlouhé sezení u počítače, pokladně, šicím stroji, za volantem motorového vozidla apod. nebo při dlouhodobém strnulém stání na jednom místě během pracovního výkonu, spojeného také často s bolestí zad – např. kadeřnice, pracovníci SBS a pod.

Kdy se nedoporučuje aplikovat pomůcka Nehrb se! ®?

Pomůcku Nehrb se! ® se nedoporučuje aplikovat v době výrazné fyzické činnosti (např. Rytí zahrady, betonování, mytí oken apod.) A v čase sportovní činnosti (běh, lyžování, plavání, fotbal apod.). Nedoporučuje se během spánku.

Na čem je vhodné nosit pomůcku Nehrb se! ®?

Pomůcku Nehrb se! ® je vhodné nosit např. na tričku, halence, košili a podobných tenčích materiálech. Pomůcku není vhodné nosit na svetrech, bundách apod. hrubších materiálech. Komu to nevadí, může nosit pomůcku i na holém těle – s tím je však spojena nutnost častějšího praní pomůcky (pot). V práci lze nosit pomůcku pod sakem, svetrem, bundou apod. aniž by si to vůbec někdo všiml. To je velká výhoda pomůcky ve srovnání s jiným systémem.

Po aplikací pomůcky Nehrb se! ® je guma v hlavní oblasti pokrčená, co dělat?

Žádné obavy. Jednou rukou mírně vyšponoval gumu na zmačkaném místě a prsty druhé ruky pokrčené místo vyšponované gumy opakovaným pohybem prstů po každé aplikaci vyrovnáme.

Je vhodné nosit pomůcku Nehrb se! ® is jiným způsobem zpevňování páteře?

Aplikace pomůcky Nehrb se! ® nevylučuje zpevňování svalstva, hlavně páteře, jiným nezávislým způsobem individuálního cvičení, např. plavání, pilates, škola zad a jiné.