Co je pomůcka Nehrb se!®?

Odpověď: Je kompenzační pomůcka, která předchází nesprávnému držení těla, korekci a léčbě nesprávneho držení těla a působí proti bolesti a poruchám zádového svalstva.

Kdo je výrobcem pomůcky Nehrb se!®?

Pomůcka Nehrb se!® Je evropský výrobek.

Má pomůcka Nehrb se!® Certifikát?

Firma, která pomůcku vyrábí, má všechna povolení na výrobu, prodej a opravy ortopedických a protetických výrobků.

Proč není pomůcka Nehrb se!® na předpis?

Tato kompenzační pomůcka je určená pro širokou veřejnost a pro všechny věkové kategorie za účelem prevence a léčby s cílem co nejvíc maximalizovat účinky s nejjednodušší dostupností pro každého. Šetříme Váš čas, který byste strávili čekáním na předpis.

Jaké má pomůcka Nehrb se!® výhody proti konkurenci?

Aplikace na tělo, má zjednodušený, nekomplikovaný systém, může se aplikovat na oblečení za pár vteřin. Pomáhá korigovat deformity i ve vysokém věku, vhodná od 2 až 3 let až po seniory. Při jiném typu pomůcky jsou možné kontraindikace – jako např. znemožnění fyziologického rozvoje plic a následnému nedostatečnému okysličování. Tato pomůcka je jenom na předpis.

Proč je pomůcka Nehrb se!® dražší jako jiné pomůcky na trhu?

Jedná se o speciální gumu, která je vyrobená vysoko kvalitně a je protkávána tak, aby se minimalizovali reklamace zákazníků.

Komu je určená pomůcka Nehrb se!®?

Pomůcka Nehrb se!® je určená všem věkovým kategoriím od nejmenších dětí až po seniory. Pro mladé lidi a pracující jako prevence nesprávného držení těla, pro starší proti bolesti zad.

Roztáhne se časem pomůcka Nehrb se!®?

Pokud se pomůcka Nehrb se!® používá pouze pro účely, pro které byla vyrobena, správně se s ní manipuluje nemůže se roztáhnout. Byla testována na nadměrné zatěžování. Firma Dr. Straightenup s.r.o. na tento výrobek dává 2 roky záruku.

Jakým spůsobem je možné čistit a sušit pomůcku Nehrb se!®?

Pomůcku lze vyprat běžnými pracími prostředky bez aviváže při teplotě 30°C. Nesušit na radiátoru! Neždímat!

Pomůcka Nehrb se!® je univerzální pro děti, resp. dospělé a ženy, resp. muže nebo ne?

Pomůcka je univerzální pro všechny, bez ohledu na pohlaví.

Má pomůcka Nehrb se!® jednu stejnou velikost nebo je jich více?

Pomůcka se vyrábí v šesti konfekčních velikostech – XS, S, M, L, XL a XXL, přičemž rozhodujícím faktorem pro výběr velikosti je obvod hrudníku v centimetrech podle následující tabulky:

XS – 55 – 65 cm

S – 66 – 75 cm

M – 76 – 85 cm

L – 86 -100 cm

XL – 101 – 115 cm

XXL nad 116 cm

Jak správně změříme obvod hrudníku?

Odměříme hrudník těsně pod pažemi (u žen nad prsy).

Jaký má být správný pocit při nasazení pomůcky Nehrb se!®?

Musíte mít pocit příjemného tahu vzad a musíte cítit, že se Vám ramena vytáčejí nazad, lopatky „jdou“ k sobě (překřížení vzadu má být mezi lopatkami), hruď se narovnává, při pravidelném nošení dochází k stahování břišních svalů. Nesmí řezat pod pažemi, v opačném případě ste si koupili malé číslo. Musíte koupit o číslo větší.

Jak funguje pomůcka Nehrb se!®?

Nehrb se!® funguje na základe mechanického zatížení zádového svalstva. Pod kůží jsou mechanoreceptory kůže, které po nasazení vysílají signály do kloubů a tělo si následně zapamatuje tuto informaci v kloubech a vzniká (cca po půl roce) pozitivní návyk. Po půlroce si lidé při správném nosení vyléčili i skoliózu.

Jak se aplikuje pomůcka Nehrb se!®?

Pomůcka Nehrb se!® se aplikuje 3 až 4 krát denně, v průměru po 20 až 30 minutách, minimálne však 2 krát za den. Pomůcku nelze nosit celý den! Nedoporučuje se překročení této časové hranice z důvodu nadměrného zatížení svalstva. V případě překročení doby aplikace můžete druhý den cítit svalovici. V případě, že člověk nedodržuje časový limit, může na sobě sledovat aplikaci Nehrb se!® tím, že si na sobě nechá výrobek do bolesti, ale přes bolest ne, aby nevznikly nežádoucí účinky: ochabnutí svalstva, svalovice.

Kdy se doporučuje aplikovat pomůcku Nehrb se!®?

Pomůcku Nehrb se!® se doporučuje aplikovat v čase jakékoliv pohodové činosti v relativním klidu – při procházce, sezení před televizí, oddechování, čtení, venčení psa a pod. činnostech. Obzvláště se doporučuje pomůcka lidem, kteří vykonávají dlouhodobě tzv, sedavé zaměstnání, spojené s jistým stupněm strnulého sezení, spojeného často s bolestí zad, např. dlouhém sezení při počítači, pokladně, šicím stroji, za volantem motorého vozidla a pod. nebo při dlouhodobém strnulém státí na jednom místě během pracovního výkonu, spojeného též často s bolestí zad – např. kadeřnice, pracovníci SBS a pod.

Kdy se nedoporučuje aplikovat pomůcku Nehrb se!®?

Pomůcku Nehrb se!® sa nedoporučuje aplikovat v čase výrazné fyzické činosti (např. rytí zahrady, betonování, umývání oken a pod.), v čase sportovní činnosti (běh, lyžování, plavání, kopaná a pod.). Nedoporučuje se v čase spánku.

Na čem je vhodné nosit pomůcku Nehrb se!®?

Pomůcku Nehrb se!® je hodné nosit např. na tričku, halence, košili a podobných tenších materiálech. Pomůcku není vhodné nosit na svetrech, bundách a pod. hrubších materiálech. Komu to nevadí, může nosit pomůcku i na holém těle – s tím je však spojena nutnost častějšího praní pomůcky (pot). V práci lze nosit pomůcku pod sakem, svetrem, bundou a pod. bez toho, že by si toho vůbec někdo všiml. To je veliká výhoda pomůcky v porovnání s jiným systémem.

Po aplikaci pomůcky Nehrb se!® je guma hlavně v oblasti pod pažemi „pokrčená“. Co s tím?

Žádné obavy. Jednou rukou mírně vyšponujeme gumu na pokrčeném místě a prsty druhé ruky pokrčené místo vyšponované gumy opakovaným pohybem prstů po každé aplikaci vyrovnáme.

Je vhodné kombinovat nošení pomůcky Nehrb se!® i s jiným spůsobem spevňování zádového svalstva?

Aplikace pomůcky Nehrb se!® nevylučuje spevňování svalstva, hlavně páteře, jiným nezávislým spůsobe individuálního cvičení, např. plavání, pilates, škola zad a jiné.

Nehrb se!®

Revoluční vynález proti chybnému držení těla a bolesti zad

Zobrazit produkt